Rozpoczęcie roku szkolnego kaliskim Zespole Szkół

Data wydarzenia: 02-09-2022

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się 1 września 2022 r. w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim tradycyjnie uroczystym apelem na szkolnym dziedzińcu z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego  Waldemar Włodarczyk, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz, Radny Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Adam Stąporek, Sekretarz Gminy Kalisz Pomorski Irena Kilijańska – Kotowicz oraz Szef Wydziału Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku mjr Tomasz Brycki.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, który przywitał wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klas pierwszych, przedstawił strukturę szkoły. Życzył młodzieży oraz nauczycielom powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym. Dyrektor podziękował też za pomoc, życzliwość i wsparcie Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego, Burmistrzowi i Radzie Miejskiej Kalisza Pomorskiego oraz wojsku, służbom mundurowym, uczelniom wyższym i wielu innym instytucjom i osobom współpracującym ze szkołą.

Pan Waldemar Włodarczyk w krótkim wystąpieniu życzył uczniom i nauczycielom spokojnego i owocnego roku pracy. Pogratulował pierwszoklasistom wyboru szkoły. Przedstawił działania organu prowadzącego podnoszące jakość kształcenia i komfort uczniów oraz pracowników szkoły – wyposażenie szkoły w strzelnicę laserową w ramach programu MON oraz prace projektowe nad budową nowej stołówki i rozbudową internatu w ramach środków uzyskanych przez powiat drawski z Polskiego Ładu. Pan Janusz Garbacz podkreślił wyjątkowe  znaczenie nauczycieli jako przewodników młodzieży. Zwrócił uwagę na wyjątkowe zaangażowanie grona pedagogicznego ZS w Kaliszu Pomorskim w pracę z uczniami oraz na rolę szkoły dla lokalnej społeczności.

Dyrektor szkoły pogratulował uczniom klasy 4 technikum informatycznego oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych świetnego wyniku egzaminu zawodowego w kwalifikacji INF.02 - administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych, który miał miejsce w czerwcu. Wyniki egzaminu zostały opublikowane 31 sierpnia 2022 r. Wszyscy informatycy z klasy 4TI – 25 uczniów zdali obie części egzaminu – teoretyczną i praktyczną, uzyskując tym samym dyplom w wymienionej kwalifikacji.

Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Po południu uczniowie klasy trzeciej oddziału przygotowania wojskowego wraz z dyrektorem szkoły, wychowawcą i nauczycielami wzięli udział w obchodach 83. Rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, zorganizowanych przez władze Kalisza Pomorskiego.

Autor: Dyr. Maciej Rydzewski