Bądź swoją bohaterką!

Data wydarzenia: 08-09-2022

Szanowni Państwo, informujemy, że od wielu lat na całym świecie miesiąc październik jest poświęcony walce z nowotworem piersi.

Symbolem kampanii propagującej działania profilaktyczne i wczesne wykrywanie nowotworów piersi jest różowa wstążka międzynarodowy symbol pojedynku kobiet zmagających się z chorobą i lekarzy - onkologów  zachęcających  do  samokontroli i badań  diagnostycznych.

- Nowotwory piersi stanowią 25 % nowotworów złośliwych u kobiet.
- W Polsce corocznie stwierdza się prawie 19 tysięcy nowych przypadków.
- Szczyt zachorowań na raka piersi występuje u kobiet w wieku 50 - 69 lat.
- Samobadanie piersi jest zalecane dla wszystkich kobiet, od momentu wejścia w okres prokreacyjny do końca życia.
- Nowotwór wcześnie zdiagnozowany i leczony daje szansę na całkowite wyleczenie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drawsku Pomorskim serdecznie zaprasza Panie - Mieszkanki Drawska Pomorskiego i Powiatu Drawskiego oraz wszystkie osoby zainteresowane dbałością o zdrowie i profilaktyką Chorób nowotworowych na spotkanie  informacyjno - edukacyjne poświęcone profilaktyce raka piersi.

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 września 2022 roku, o godzinie 17.00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, przy ul. Dworcowej 2 (sala widowiskowa Centrum Kultury im. E. Poniatowskiego – sala kinowa).

Regionalnym ośrodkiem rekomendacyjnym w zakresie profilaktyki nowotworów piersi jest ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM ONKOLOGII w Szczecinie:

Adres: 71-730 Szczecin, ul. Strzałowska 22, Tel.: 91 425 14 10.

Autor: PSSE Drawsko Pomorskie