Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Bóbr Rajd 22 – zapisy ruszyły!

Bóbr Rajd 22 – zapisy ruszyły!

Data wydarzenia: 12-09-2022

Zapraszamy na dwudziestą drugą edycję Rajdu Bobra, która odbędzie się w niedzielę 2 października br.!

Rajd Bobra to otwarty turystyczny rajd nawigacyjny dla samochodów osobowych, drogami NIEUTWARDZONYMI, organizowany w ramach Cyklu Imprez Terenowych przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.
Na trasie poruszamy się według roadbook`ów (książek z rozpisanymi najważniejszymi punktami zwrotnymi na mapie), które zapewnia Organizator. Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne. Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań.
 
W czasie jazdy poszukujemy Punktów Kontrolnych, które dzielimy na:
1.       SPK czyli kody umieszczone wzdłuż przebiegu trasy,
2.       PF czyli identyfikacja i lokalizacja na mapach obiektów z fotografii
3.       ST – (Special Task), czyli różnego rodzaju zadania, które przygotowane będą do wykonania przez uczestników, m.in.:
·         techniki linowe w tym most linowy, zjazd na rolce
·         zadania paramedyczne.
·         zadania sprawnościowe za kółkiem
·         epizody nawodne
Podpowiadamy, że przy wykonywaniu niektórych zadań przyda się ubranie i obuwie do przebrania.

Ważna informacja: żadne z przygotowanych zadań nie jest obowiązkowe. Uczestnik sam każdorazowo oceni, czy chce wykonać to zadanie, czy kontynuować zadania w innych punktach.
 
Zbiórka uczestników o godz.9.00 na parkingu za budynkiem Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Plac Elizy Orzeszkowej 3., ruszamy ok. godz. 9.30. Na miejscu zbiórki uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne koordynaty.
 
Zakończenie rajdu obędzie się podczas ogniska integracyjnego. Wracamy do formuły zabawy, a nie rywalizacji, więc nagrody zostaną rozlosowane spośród wszystkich uczestników biorących udział w rajdzie. Oficjalne wyniki rajdu zostaną podane na stronie internetowej www.powiatdrawski.pl.
 
Zgłoszenia uczestników indywidualnych oraz zespołów (kierowca wraz z pasażerami) przyjmowane będą do 29 września 2022 r. do godz. 15:00. Zapisy oraz szczegółowe informacje: tel. 94 36 301 85 (Karolina Podolska) lub mailowo: turystyka@powiatdrawski.pl. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia zapisów na rajd.
 
Autor: Karolina Podolska, Wydział Rozwoju i Promocji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona