Energia organizacji pozarządowych!

Data wydarzenia: 12-09-2022

Ludzie działający w organizacjach pozarządowych mają „niewyczerpalne źródło energii”, co zauważamy np. podczas Powiatowych Dożynek w Nowym Worowie, czy innych wydarzeń w ciągu roku.

Działania administracji samorządowej i organizacji pozarządowych uzupełniają się. Z jednej strony mieszkańcy pierwsi wiedzą, co jest potrzebne i doświadczają „pracy u podstaw”, z drugiej strony samorządowcy tworzą miejscowe prawo. Na partnerskich warunkach opracowujemy plan współpracy Powiatu Drawskiego z organizacjami pozarządowymi.

„Energetyczne” rozmowy odbyły się w Czaplinku, Drawsku Pomorskim, Wierzchowie, gdzie wypracowano kilka rozwiązań. Z pewnością usprawnią one współpracę i będą służyć rozwojowi energii mieszkańców Powiatu Drawskiego.

W bieżącym tygodniu odbędą się spotkania w Złocieńcu i w Kaliszu Pomorskim.

Etapy opracowania planu współpracy:

a) do 15.09.2022. – diagnoza: czego potrzebują mieszkańcy, organizacje,

b) do 20.09.2022. - propozycja programu współpracy i zasad przydziału środków,

c) do 27.09.2022. - odniesienie się do propozycji administracji samorządowej,

d) do 29.09.2022.  - opinie, pytania, wyjaśnienia do propozycji programu współpracy,

e) 30.09.2022. - propozycja programu współpracy do planu budżetu na 2023 r.

Autor: Joanna Kulesza, Główny specjalista ds. organizacji pozarządowych i współpracy z przedsiębiorcami