Program Społecznik w powiecie drawskim

Data wydarzenia: 14-09-2022

Miło Państwa poinformować, że Stowarzyszenie, które działa od niedawna ,,Lubię Powiat Drawski” otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn.: ,,Zatrzymać Cukrzycę” na kwotę 5 tys. złotych.

Udział w projekcie biorą uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu drawskiego oraz zaangażowani członkowie Stowarzyszenia „Lubię Powiat Drawski” w Drawsku Pomorskim.

W dniu 7 czerwca 2022 roku podpisano umowę na udzielenie mikrodotacji w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Realizację projektu zaplanowano od 15.08 do 12.11.2022 roku. Podczas trwania projektu zostanie przebadanych 108 uczniów w kierunku cukrzycy, zostanie przygotowana prezentacja multimedialna przez młodzież szkolną oraz wykład fachowca w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy.

W tegorocznym rozstrzygnięciu Programu Społecznik 2022-2024 szansę na realizację otrzymało w sumie 590 pomysłów z całego regionu. Wachlarz zaplanowanych działań jest szeroki, choć warto podkreślić, że w tym naborze projekty dotyczące działań pomocowych i integracyjnych na rzecz uchodźców przy ocenie wniosków otrzymały dodatkowe punkty. Premiowane były też działania młodzieżowe i proekologiczne. W tym roku maksymalna kwota mikrodotacji wyniosła 5 tys. zł. W sumie na realizację tegorocznych projektów zaplanowano kwotę prawie 3 mln zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Operatorem Programu Społecznik jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”.

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2022 – 2024 znajdują się na:

stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A https://spolecznik.karrsa.eu/

Miło nam, że wśród realizowanych od 2017r. ponad 3,1 tys. inicjatyw znajduje się projekt „Zatrzymać Cukrzycę” Stowarzyszenie „Lubię Powiat Drawski”.

Źródło: https://wws.wzp.pl/aktualnosci/program-spolecznik

Autor: Jolanta Banaszek, Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych