Złombol – nasi wrócili!

Data wydarzenia: 14-09-2022

Drawska ekipa w składzie: Marcin Pietrzak, Jerzy Janusz oraz Przemysław Syrewicz wróciła już z Albanii – tegorocznej destynacji rajdu ZŁOMBOL. Panowie reprezentowali nie tylko gminę Drawsko Pomorskie, ale i cały powiat drawski. Przejechali polonezem ok. 4200 km. W tegorocznym rajdzie wzięło udział ok. 940 załóg.

Złombol to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny organizowany od 2007 roku, do którego dopuszczane są pojazdy produkowane i projektowane w dawnym bloku wschodnim (oraz powstałe już po jego rozpadzie, ale koncepcyjnie i techniczne oparte na konstrukcjach z tego okresu).

Złombol to także wyjątkowa akcja charytatywna, która 100% zebranych środków przekazuje na deklarowany cel. Tu nikt nie zarabia, nie ma żadnych bocznych kosztów, a uczestnicy muszą w własnym zakresie opłacić sobie koszty podróży, wyżywienia, noclegów oraz remontu samochodu. Uczestnicy, aby wystartować, muszą pozyskać darczyńców na kwotę minimum 1500 zł oferując im sprzedaż z powierzchni reklamowej na samochodach.
Poprzez tę akcję organizatorzy i uczestnicy starają się polepszać standard życia dzieci z domów dziecka oraz poszerzać ich horyzonty wysyłając na wycieczki i wakacje, aby dać im lepsze widoki na życie i ułatwić start w dorosłość.
Źródło - wikipedia, zlombol.pl
Autor: Karolina Podolska, Wydział Rozwoju i Promocji