Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Na zajęciach w ZUT

Na zajęciach w ZUT

Data wydarzenia: 04-10-2022

W czwartek 29 września 2022 r. klasa pierwsza medyczno - politechniczna Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wraz z nauczycielkami Anną Józiak i Magdaleną Wiśniewską po raz drugi wzięła udział w zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Wyjazd miał miejsce w ramach projektu pn. „Pomorze Zachodnie - wsparcie - psychologiczno–pedagogiczne”, realizowanego przez szkoły powiatu drawskiego.  

Zajęcia w Instytucie Technologii Organicznej prowadzone były przez panią dr inż. Edytę Kucharską oraz dr hab. Roberta Pełecha, profesora ZUT.  Uczniowie doświadczalnie przeprowadzili etryfikację eugenolu. Samodzielnie również sprawdzali absorbancję wybranego przez siebie napoju, w którym miał być badany oksydant. 

Po takich doświadczeniach młodzież wzięła udział w zajęciach w laboratorium Katedry Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska. Zajęcia prowadził prof. dr hab. inż. Marek Gryta, który objaśniał na czym polega technologia ultrafiltracji.  Wyjazd był cennym doświadczeniem naukowym dla uczniów. Był to drugi z cyklu w wyjazdów projektowych kaliskich licealistów za zajęcia laboratoryjne z chemii na ZUT.

 

Autor: Magdalena Wiśniewska, ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona