Akademia z okazji DEN w Andersie

Data wydarzenia: 20-10-2022

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu.

Uroczystość otworzyła dyrektor Beata Miszewska-Kozłowska, która przywitała zaproszonych gości: Barbarę Głowacką - Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego, Krzysztofa Zacharzewskiego - Burmistrza Złocieńca, Grażynę Buczek - Radną Powiatu Drawskiego, Izabelę Krężołek - Naczelnika Wydziału Edukacji oraz delegację oficerów z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, którzy na ręce dyrektor złożyli życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim członkom społeczności Andersa. Następnie były podziękowania dla nagrodzonych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły.

Gratulacje otrzymali uczniowie, którzy otrzymali stypendia za wyróżniające wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022, pośród których znaleźli się: Dawid Kręc - stypendysta Prezesa Rady Ministrów, Oliwier Pilarczyk, Michał Furykiewicz, Kacper Werner, Zofia Augustyniak, Roksana Kot, Maja Okoń i Hubert Pytka - stypendia Starosty Powiatu Drawskiego. Uroczystość uświetniły występy wokalne Sabatiny Cordy, Oliwii Dźwigał i Hanny Dominowskiej przy akompaniamencie muzyki Urszuli Wisłockiej i Pawła Frankowskiego. Nina Bawarska przypomniała genezę święta, a Zofia Frątczak w imieniu uczniów skierowała garść ciepłych słów do nauczycieli pracowników szkoły. Akademię prowadzili debiutanci na scenie Andersa, Karolina Szcześniak i Marcel Śliwka, licealiści z klas pierwszych.

Autor: Monika Klimczak, ZS w Złocieńcu