Odebrali medale oraz nagrody

Data wydarzenia: 21-10-2022

14 października 2022 r., w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której nauczyciele i pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe, Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagrody Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wśród wyróżnionych znalazło się dziewięcioro nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi kaliskiego Zespołu Szkół.

W wydarzeniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, poseł na Sejm RP Czesław Hoc, Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek.

Brązowe Medale za Długoletnią Służbę z rąk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzaty Golińskiej i Wicewojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika odebrali: nauczyciel informatyki Szymon Minkiewicz i sekretarz szkoły Małgorzata Dybner. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pracownica obsługi Mariola Denis.

Z rąk Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Bogusława Ogorzałka i posła Czesława Hoca Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty odebrały: zastępca dyrektora Katarzyna Witek oraz kierownik internatu Jadwiga Czerniga. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Poza tym Medalami za Długoletnią Służbę zostały wyróżnione osoby nieobecne na uroczystości: Złotym Medalem nauczycielka języka polskiego Grażyna Czerner, Srebrnym Medalem pracownica obsługi Bogusława Zaborowska, a Brązowym Medalem nauczycielka języka niemieckiego Barbara Tuziak.

Medale i nagrody dla nauczycieli i pracowników kaliskiego Zespołu Szkół są zaszczytem i wyróżnieniem nie tylko dla osób, które je otrzymały. Świadczą też o rozwoju szkoły i dostrzeżeniu sukcesów w pracy jej kadry przez MEiN oraz władze naszego kraju.

Autor: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim