Złota Honorowa Odznaka Gryfa Województwa Zachodniopomorskiego

Data wydarzenia: 27-10-2022

22 października 2022r. Podczas Henrykowskich Spotkań Kulturalnych w Siemczynie pan Wiesław Krzywicki został odznaczony Złotą Honorową Odznaką Gryfem Województwa Zachodniopomorskiego.

Pan Stanisław Wziątek, przedstawiciel Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego wyraził wyrazy szacunku panu Wiesławowi za wkład pracy w rozwój społeczności lokalnej Czaplinka i województwa Zachodniopomorskiego.   Do gratulacji dołączyli obecni goście m.in. pan Zbigniew Dudor reprezentujący Radę Powiatu Drawskiego, Zarząd i Starostę Powiatu Drawskiego. Kulturalne spotkania uświetniła prelekcja pana płk. Andrzeja Szutowicza pt. „Stosunki Polsko-Serbskie na przestrzeni wieków” oraz   pełen energii koncert chóru „Canto Libero” pod batutą pani Ewy Gadziny. Podczas uroczystości spotkali się przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych, działających lokalnie i regionalnie. Pan Wiesław Krzywicki skromnie dziękował „wszystkim dobrym, otwartym ludziom, których spotyka na swojej drodze.”. Pan Bogdan Andziak Wiceprezes stowarzyszenia HSS swoją autentyczną postawą zbudował atmosferę zaufania, szczerości i spontanicznych reakcji publiczności na ważne słowa przekazane z odrobiną humoru. Dziękujemy za kulturalne spotkania, rozmowy o dniu dzisiejszym i jutrzejszym organizacji pozarządowych. Tutaj każdy jest ważny i ten, kto profesjonalnie śpiewa, jak i ten, który wykonał stopnie podestu dla dyrygenta, czy też zaparzył herbatę w kuchni. Panu Wiesławowi Krzywickiemu życzymy dużo zdrowia, niesłabnącej energii do działania i dalszego inspirowania młodych.

Autor: Joanna Kulesza, specjalista NGO