Z wielkim sercem składali życzenia

Data wydarzenia: 22-11-2022

W dniu 21 listopada 2022r miało miejsce spotkanie z udziałem przedstawicieli powiatu z okazji Dnia Pracownika Socjalnego dla osób, których działalność związana jest z obszarem pomocy społecznej - powiatowych oraz gminnych pracowników socjalnych.

Pracownik socjalny jest osobą, która daje wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi, rozumiejąc ludzkie problemy jest zawsze gotów nieść pomoc najbardziej potrzebującym.
Na tę okoliczność Starosta Drawski – Stanisław Cybula, Wicestarosta Drawski – Waldemar Włodarczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Urszula Ptak, Członek Zarządu Powiatu - Zbigniew Dudor, Radna Rady Powiatu Drawskiego – Halina Samek i Radny Rady Powiatu Drawskiego – Marek Banaszek, spotkali się  z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim,  Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim z Filią w Złocieńcu, Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Drawsku Pomorskim, Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czaplinku, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim oraz w Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzchowie.
Spotkanie było okazją do złożenia życzeń, podziękowań a także wyrazów uznania za niełatwą, ale jakże odpowiedzialną pracę, za wyrozumiałość i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia. Formą wyróżnienia pracowników za trud pracy i zaangażowanie były wręczone listy gratulacyjne podpisane przez Starostę Drawskiego oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego, z następującymi życzeniami:

To szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom wyrazy uznania za profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi. Rada i Zarząd Powiatu Drawskiego, składają na Państwa ręce podziękowania dla wszystkich, którzy pracują na rzecz osób najbardziej potrzebujących pomocy. Praca socjalna to wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Państwa działania dla wielu osób stanowią oparcie pozwalające przezwyciężyć niejeden trud ludzkiego życia. Życzymy, aby każdy dzień Państwa pracy z podopiecznymi przyniósł poczucie zadowolenia i satysfakcji, a w życiu osobistym wszelkiej pomyślności.

Autor: Wydział Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych