Magnolia dla ZPE-T w Bobrowie

Data wydarzenia: 22-11-2022

W dniu 21.11.2022r. odbył się finał tegorocznego konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2022”.

Inicjatywa ta ma na celu uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację w województwie zachodniopomorskim projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W kategorii „Równość szans” tytuł laureata otrzymał Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, który został wyróżniony za realizację projektu „ABC Przedszkolaka” o wartości 2 045 697,69 zł.

Podczas uroczystej gali na Zamku w Szczecinie została wręczona pamiątkowa statuetka i symboliczna „Magnolia”.

Powiat Drawski był reprezentowany przez Stanisława Cybulę Starostę Drawskiego, Krystiana Ignacak dyrektora ZPE-T w Bobrowie oraz Małgorzatę Szeról specjalistę ds. kadr.

W uroczystości, która odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie, wzięli udział m.in. senator Rzeczypospolitej Polskiej, Magdalena Kochan, dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda, członkowie kapituły konkursu, przedstawiciele świata nauki i przedsiębiorców, a przede wszystkich nominowani i laureaci tego konkursu.

Podczas gali można było usłyszeć wiele historii, w których główną rolę odgrywa człowiek. Historii, w których Europejski Fundusz Społeczny odmienił życie wielu ludzi. Nie obyło się bez wzruszeń i refleksji, padło wiele miłych słów oraz podziękowań. Wszyscy jednogłośnie potwierdzali, że środki unijne pomagają zmieniać rzeczywistość.

Szczególne podziękowania należą się Beacie Kuprowskiej- wicedyrektorowi ZPE-T w Bobrowie, Katarzynie Pękalskiej, Pauli Jagiele oraz Anecie Walczak, bez których powyższy sukces byłby niemożliwy.

Autor: ZPE-T w Bobrowie