III miejsce „Sokoła” Bobrowo w Jastrowiu

Data wydarzenia: 06-12-2022

W dniach 3-4 grudnia 2022 r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie wzięli udział w I Makroregionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Jastrowiu.

Po raz pierwszy wystąpili oni w nowej formie konkurencji - w grupie zunifikowanej, która polega na łączeniu zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z zawodnikami w normie intelektualnej. Uczniowie z klubu „Sokół Bobrowo” wystąpił w najsilniejszej grupie niebieskiej, gdzie udział brała również trzecia drużyna z MŚ we Włoszech.

Ogólnie w zawodach wzięło udział 10 zespołów z sześciu województw. Zawodnicy „Sokół Bobrowo” grali bardzo dzielnie i z dużym zaangażowaniem, walczyli do ostatniego gwizdka, zajmując trzecie miejsce. Partnerami-zawodnikami klubu zostali Igor Traczyk, Jakub Bednarczuk oraz Michał Patalan. „Sokół Bobrowo” reprezentowali Filip Wegner, Adrian Piskunowicz oraz Mateusz Weselak. Trenerem drużyny jest Dorota Szatrowska.
Autor: Powiat Drawski