Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Charytatywne Mikołajki

Charytatywne Mikołajki

Data wydarzenia: 08-12-2022

Jak powszechnie wiadomo 6 grudnia to szczególny dzień. Licealiści z nauczycielami Pawłem Łuczko i Anną Józiak, postanowili podzielić się radością tego dnia z młodszymi dziećmi. Uczniowie, odpowiadając na zaproszenie udali się z mikołajkową wizytą do Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim.

Młodzież przygotowała słodkie prezenty dla dzieci z tej placówki oraz gry i zabawy dla najmłodszych, a Martyna Frańczak i Filip Wiśniewski kolędami podkreślili klimat tego dnia. Miłosz Pieśkiewicz z samodzielnie upiekł i ozdobił pierniczki, którymi częstowane były dzieci i nauczycielki placówki. Niezastąpioną pomocą Mikołaja (w tej roli doskonale prezentował się dowódca klasy – Mikołaj Muryn) były aniołki. Sandra Warchałowska, Milena Polińska i Zuzanna Nawrocka zdobyły sympatię i przyjaźń dzieci.
 
 
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu firmy transportowej Leszka Struszki, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania należą się także Sewerynowi Szymczykowi z MGOPS w Kaliszu Pomorskim i Przedszkolu Miejskiemu Bajkolandia  w Kaliszu Pomorskim za stroje, które uatrakcyjniły wizytę w Drawsku Pomorskim.
 
 
„Dziękuję Annie Józiak za pomoc i współpracę. Największe podziękowania kieruję w stronę kaliskiej młodzieży i uczniów mojej klasy, która potrafiła sprostać wyzwaniu i przygotować wyjazd. Jest on już klasową tradycją. Bardzo cieszę się z postawy uczniów, szybkiej decyzji, poświęcenia i organizacji” - powiedział wychowawca klasy 2b, Paweł Łuczko.
 
 
Była to także świetna okazja do wspólnej integracji młodzieży. Kolejne spotkanie z dziećmi z drawskiej placówki planowane jest za rok.
Autor: Paweł Łuczko, ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona