Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy licealiści w „Operze z klasą”

Kaliscy licealiści w „Operze z klasą”

Data wydarzenia: 08-12-2022

Klasa 2a Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w projekcie organizowanym przez Operę na Zamku w Szczecinie pod nazwą „Opera z klasą”.

W ramach działań projektowych trwających od września do grudnia 2022 r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu zapoznanie ich z historią opery, przybliżenie tego gatunku muzycznego oraz przygotowanie do odbioru sztuki na żywo. W drugim etapie projektu uczniowie wyjechali do Szczecina na balet pt. „Mały Książę. 7 grudnia zakończyły się działania projektowe.  Tego dnia do ZS w Kaliszu Pomorskim przyjechali przedstawiciele Opery na Zamku w Szczecinie, aby sfilmować działania podsumowujące projekt do powstającego reportażu.   Podsumowaniem był udział młodzieży w grze terenowej opracowanej w aplikacji ActionTrack.
 
Każdy uczestnik miał za zadanie poszukiwanie miejsc oznaczonych w terenie, gdzie znajdowały się zadania do wykonania lub zagadki do odgadnięcia. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane były punkty, które liczyły się w klasyfikacji ogólnej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zabawie, było przy tym dużo śmiechu i radości. Przede wszystkim jednak gra uczyła i utrwalała zdobyte wcześniej informacje na temat opery  i obejrzanego przedstawienia.
 
Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie „Opera z klasą” wychowaliśmy kolejne pokolenie melomanów, którzy chętnie będą uczestniczyć w życiu kulturalnym.
 
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Szkolną koordynatorką projektu była polonistka, Grażyna Czerner.
 
Autor: Grażyna Czerner, ZS Kalisz Pomorski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona