Informacja z LV sesji Rady Powiatu Drawskiego odbytej w dniu 20 grudnia 2022 r.

Data wydarzenia: 20-12-2022

W dniu 20 grudnia 2022 roku odbyła się LV sesja Rady Powiatu Drawskiego. Sesję prowadziła Pani Urszula Ptak – Przewodnicząca Rady Powiatu.

Głównym tematem sesji było: podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Drawskiego na rok 2023 oraz uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Drawskiego na lata 2023 – 2038. Zgodnie z przyjętym budżetem dochody Powiatu w 2023 r. zaplanowano w kwocie 121.327.069,41 zł., w tym dochody majątkowe - 12.725.333,76 co stanowi ok. 10,5% dochodów ogółem, natomiast wydatki zaplanowano w kwocie 122.527.069,41 zł. w tym wydatki majątkowe - 18.002.026,44 zł., co stanowi ok. 14,7% wydatków ogółem.

Radni Rady Powiatu Drawskiego przyjęli także:

1. plan pracy Rady Powiatu Drawskiego na rok 2023;

2. plany pracy komisji stałych Rady Powiatu na rok 2023;

3. plan kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2023.

Ponadto Radni przyjęli następujące uchwały:

a) nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”;

b) nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”;

c) aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju  publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Drawskiego”;

d) uchwalenia „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na obszarze powiatu drawskiego na lata 2023 – 2027”;

e) zmieniająca uchwałę w sprawie podziału środków PFRON na realizację zadań z rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianie osób niepełnosprawnych w 2022 roku;

f) zmian w budżecie Powiatu Drawskiego na rok 2022;

g) o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Drawskiego na lata 2022 - 2037.

W trakcie sesji nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu pn. „Chwała Ukrainie, Ukrainie Chwała”. Autorem obrazu jest Tomasz Bukowski – „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”.

Sesji towarzyszyła wystawa fotografii wykonanych podczas realizacji Projektu „Kulthurra. Moje miejsce, moja historia”, który uzyskał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Drawskiego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2022 ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Drawskiego. Uczestnicy projektu: uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie Pomysłodawcy i koordynatorzy projektu: Anna Magac i Karolina Gościńska. Dotacja na finansowanie przedsięwzięcia została pozyskana w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „AMALA” i przyznana przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Autor: Barbara Kotwica, Naczelnik Wydziału Biuro Rady Powiatu