Kaliscy licealiści mistrzami powiatu

Data wydarzenia: 21-12-2022

14 grudnia 2022 r. w auli Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim miał miejsce quiz dla szkół ponadpodstawowych pn. „Co Ty wiesz o lesie”, zorganizowany przez „Głos Dziennik Pomorza”, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Nadleśnictwa Drawsko.

W szranki stanęły Zespoły Szkół z Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Czaplinka oraz Kalisza Pomorskiego. Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim, pod opieką nauczycielki biologii, Emilii Grabowskiej-Grządziel reprezentowali pierwszoklasiści: Jaśmina Kędzierska, Bernadeta Maras, Lidia Nowak i Filip Wiśniewski.

Z przyjemnością informujemy, że Jaśmina, Bernadeta, Lidia i Filip zostali mistrzami powiatu drawskiego.

Quiz konkursowy, z którym przyszło się zmagać uczestnikom wymagał znajomości otaczającej nas przyrody oraz zasobów leśnych naszego regionu, a także niebywałej umiejętności szybkiego naciskania „grzyba”. Lekko nie było! Przez cały czas rozgrywanego teleturnieju, na scenie był obecny ekspert, który czuwał nad prawidłowością udzielanych odpowiedzi.

Warto nadmienić, iż uczniowie za zajęcie I miejsca, oprócz nagród indywidualnych, wygrali dla szkoły film wraz z kampanią promocyjną o wartości 5 000 zł, w serwisach informacyjnych należących do grupy wydawniczej Polska Press Sp. z o.o.

Do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili także publiczność, dla której również przewidziano kilka pytań. W tej kategorii kaliscy licealiści również byli bezkonkurencyjni. Brawa dla Laury Kowalskiej i Nikoli Pietkiewicz.

Zwieńczeniem tych wydarzeń, była możliwość udziału młodzieży w debacie „Bioróżnorodność polskich lasów – żubr i ryś”, która odbyła się z udziałem ekspertów i zaproszonych gości.

„Warto wspomnieć, że quiz „Co Ty wiesz o lesie” był kolejnym w ostatnich latach powiatowym konkursem o tematyce ekologicznej, w którym najlepsi okazali się kaliscy licealiści pod opieką Emilii Grabowskiej – Grządziel. Zwycięzcom i ich opiekunce serdecznie gratuluję” – powiedział dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim, Maciej Rydzewski.

Autor: Emilia Grabowska–Grządziel, ZS w Kaliszu Pomorskim