Nauczyciel ze Złocieńca trenerem kadry wojewódzkiej

Data wydarzenia: 18-01-2023

Jan Macul, nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu ponownie otrzymał powołanie na trenera i koordynatora Kadry Wojewódzkiej Młodzików w orientacji sportowej.

Spektakularne wyniki podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego TRAPER osiągane we współpracy z trenerami klubowymi, zarówno w kraju jak i za granicą, mówią same za siebie. Stabilna, wysoka pozycja w sporcie dzieci do lat 15. jest faktem od zawsze, a dominacja w orientacji sportowej od kilku lat jest fenomenem w skali województwa i makroregionu. Młodzież Zespołu Szkół w Złocieńcu godnie reprezentuje szkołę i miasto na arenach sportowych w formule orienteeringu Mistrzostw Polski. Wszystkie rankingi współzawodnictwa sportowego w województwie, makroregionie i w kraju potwierdzają solidną pracę szkoleniową trenerów i instruktorów UKS Traper Złocieniec: Aleksandra Burzyńskiego, Moniki i Krzysztofa Borków.

Powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików 2023 aż 12. zawodników rodzimego klubu przy akceptacji władz Okręgowego Związku Orientacji Sportowej jest kolejnym wyzwaniem i powodem do dumy z reprezentowania Złocieńca w sporcie dzieci i młodzieży. Gratulujemy i życzymy sukcesów nauczycielowi i jego zawodnikom.
Autor: Jan Macul, ZS w Złocieńcu