Partnerska wymiana doświadczeń

Data wydarzenia: 20-01-2023

W dniach 16-19 stycznia br. powiat drawski odwiedziła siedmioosobowa delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Segeberg, która reprezentowana była przez Rüdigera Jankowskiego, trzech przedstawicieli związków sportowych – Holgera Böhma, Christiana Dethloffa, Svena Neitzke oraz trzech przedstawicieli straży pożarnej - Claasa Hendrika Heßa, Tima Gerrita Hübnera oraz Jörga Nero.

Stronę polską reprezentowali: Stanisław Cybula – starosta, Urszula Ptak – przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, Waldemar Włodarczyk – wicestarosta, Zbigniew Dudor – członek zarządu, Katarzyna Szlońska - Getka – sekretarz oraz Agnieszka Brzeźniakiewicz – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji.
Podczas wizyty strona niemiecka spotkała się z przedstawicielami Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagoździe, Złocieńcu oraz Czaplinku, zwiedziła także ich siedziby. Zorganizowano także spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń sportowych działających na terenie powiatu drawskiego, które odbyło się w Starostwie Powiatowym. Nasi goście zapoznali się także z działalnością i funkcjonowaniem firmy Auto Stodoła w Nowym Worowie.

Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz opracowania planu dalszej współpracy.
Autor: Powiat Drawski