Spotkanie noworoczne 2023

Data wydarzenia: 23-01-2023

Początek roku to moment podsumowania minionych miesięcy i czas składania życzeń na kolejny rok. Stąd też 20 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim przy ulicy Złocienieckiej odbyło się, po dwuletniej pandemicznej przerwie, tradycyjne Spotkanie Noworoczne.

Organizatorami spotkania byli Starosta Drawski Stanisław Cybula oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak.
Podobnie jak w poprzednich latach sala była pełna gości. Wśród nich znaleźli się Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska, poseł Marek Hok, senator Stanisław Gawłowski, senator Janusz Gromek, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. Ponadto spotkanie uświetnili swoją obecnością radni powiatu drawskiego wszystkich kadencji, burmistrzowie i wójtowie, przewodniczący rad miejskich i gminnych, radni miejscy i gminni, sekretarze, skarbnicy gmin powiatu drawskiego, sołtysi, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służby zdrowia, przedstawiciele służby leśnej, przedstawiciele oświaty, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji, firm, związków, klubów i stowarzyszeń w powiecie drawskim, kierownicy, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu Drawskiego, pracownicy Starostwa Powiatowego oraz pozostali zaproszeni goście.
Spotkanie rozpoczęło się okolicznościowym występem dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, a zakończyło się występem młodzieży z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. W dalszej części spotkania zaprezentowano krótki film zawierający podsumowanie ubiegłorocznych działań władz Powiatu, mających na celu podniesienie standardu życia i wsparcie mieszkańców powiatu drawskiego. Spotkanie było doskonałą okazją do uhonorowania statuetkami i listami gratulacyjnymi osób, którym Rada Powiatu Drawskiego nadała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”. Są to Ewa Giza oraz Wiesław Romuald Krzywicki. Listy gratulacyjne oraz upominki otrzymali również sportowcy z terenu Powiatu Drawskiego, którzy wyróżnili się w ubiegłym roku szczególnymi osiągnięciami sportowymi: Kacper Latusek i Jakub Pawłowicz.
Starosta Drawski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego serdecznie dziękują wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo w spotkaniu.

Fot. Joanna Lauersdorf
Autor: Lidia Konwa, naczelnik Wydziału Organizacyjnego