Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przygotowania kaliskich kadetów do rywalizacji w przeglądzie musztry

Przygotowania kaliskich kadetów do rywalizacji w przeglądzie musztry

Data wydarzenia: 15-03-2023

W czwartek, 9 marca 2023 roku kadeci z Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyli szkolenie z musztry paradnej pod kierunkiem instruktora z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów st. chor. szt. Józefa Łyżwińskiego.

Kadeci przygotowują się do udziału w Zachodniopomorskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Policach, który odbędzie się w kwietniu. Kilkugodzinne szkolenie, przeprowadzone na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, obejmowało musztrę zespołową i paradną. Kadeci z zaangażowaniem wykonywali polecenia instruktora i kształcili się pod jego nadzorem oraz opieką Sylwestra Burdyńskiego, nauczyciela przysposobienia wojskowego.

Zajęcia z musztry kształtują charakter, obowiązkowość, wytrwałość i systematyczność kaliskich kadetów. Dzięki profesjonalizmowi i wskazówkom st. chor. szt. Józefa Łyżwińskiego kaliska drużyna ma szansę na osiągnięcie sukcesu w konfrontacji z siedmioma najlepiej wyszkolonymi w dziedzinie musztry zespołami z klas wojskowych z naszego województwa. Zwłaszcza, że było to pierwsze z cyklu szkoleń zaplanowanych w ramach przygotowań do przeglądu w Policach.

Dziękujemy serdecznie za współpracę, zaangażowanie i przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia dla młodzieży st. chor. szt. Józefowi Łyżwińskiemu. Dziękujemy również dowódcy 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów pułkownikowi dypl. Dariuszowi Machuli za wyrażenie zgody na oddelegowanie żołnierza na szkolenie kadetów oraz dyrektor SP w Kaliszu Pomorskim Dorocie Ławniczak za udostępnienie hali sportowej.

Autor: Sylwester Burdyński, ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona