LESZEK PASIEKA MISTRZEM POLSKI

Data wydarzenia: 22-03-2023

W dniach 18-19 marca w Zalesiu odbywały się Mistrzostwa Polski federacji GPC w trójboju siłowym, w przysiadach, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.

Gminę Drawsko Pomorskie na tych mistrzostwach reprezentował Leszek Pasieka ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo.

Leszek po weryfikacji swoje boje toczył w kategorii wagowej do 100 kg weteran powyżej 65 lat i po wyciśnięciu sztangi ważącej 165 kg zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski GPC w wyciskaniu sztangi leżąc. Ciężar zaliczony przez Leszka Pasiekę pozwolił również na zajęcie II miejsca w Open Masters  plus 60 lat.

Udział zawodnika S.S.S. Rufian Jankowo w tych zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2023.

Autor: Mariusz Rufkiewicz, Prezes S.S.S. RUFIAN Jankowo