Za nami kolejny Klub Pacjenta

Data wydarzenia: 23-03-2023

Klub Pacjenta pod Patronatem Starosty Drawskiego – Stanisława Cybuli i Burmistrza Drawska Pomorskiego – Krzysztofa Czerwińskiego organizowanego przez Fundację ,, Z Sercem do Pacjenta” i Grupę American Heart of Poland S.A.

Wydarzenie otwarte i bezpłatne dla mieszkańców Powiatu Drawskiego, które odbyło się 22 marca 2023 roku w sali widowiskowej przy Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim.

Ideą Klubu Pacjenta jest organizacja spotkań, we wszystkich lokalizacjach placówek medycznych Grupy American Heart of Poland w całym kraju z lokalną społecznością, z pacjentami, z seniorami z ich rodzinami na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych, idei zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, walki z nałogami, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Tematyka Klubu Pacjenta w Drawsku Pomorskim,  obejmowała zagadnienia dotyczące chorób cywilizacyjnych. Podczas spotkań Klubu Pacjenta, mieszkańcy mieli możliwość nie tylko wysłuchania wykładów prowadzonych przez specjalistów AHOP i przedstawiciela NFZ, ale także możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami i bezpłatnych badań tj. pomiar ciśnienia, pomiar cukru oraz skorzystania z materiałów o charakterze edukacyjnym. Jako pierwszy z wykładem wystąpił prof. dr hab. n. med. Zbigniew Ziętek, onkolog i urolog, następnie dr n.med. Jacek Poniewierski, chirurg naczyniowy, który opowiedział o nowoczesnych technikach w chirurgii naczyniowej. Kolejno omówiony został temat z zakresu onkologii, a to przez Dominikę Sowę -  diagnostę laboratoryjnego mówiła o tym jakie badania przesiewowe należy wykonywać i czym są markery nowotworowe. Ponadto mogliśmy wysłuchać
i dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie w ramach inicjatyw prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki, o czym mówiła  Małgorzata Koszur - rzecznik szczecińskiego NFZ.

Bardzo się cieszymy, że tak dużo osób przybyło na  spotkanie Klubu Pacjenta, co jest doskonałym potwierdzeniem, że jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy – jak mówiła Dyrektor Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Zatem zapraszamy na kolejne spotkanie -  już w czerwcu 2023 roku.

Fotorelacja z wydarzenia

Autor: Jolanta Banaszek, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych