Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kadetki mistrzyniami makroregionu w biegach na orientację

Data wydarzenia: 24-03-2023

18 marca w miejscowości Rudy k. Solca Kujawskiego Dominika Kręc i Paulina Szczurko, kadetki Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu odniosły zwycięstwo na XXX Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w biegach na Orientację

Dziewczęta zdobyły złote medale w biegu na dystansie średnim, w swoich kategoriach wiekowych (K 20, K 18).

Natomiast w niedzielę, 19 marca, w Przysieku odbyły się zawody w biegu klasycznym na orientację, w którym Paulina Szczurko zdobyła kolejne złoto, a Dominika Kręc po spektakularnej rywalizacji wywalczyła brąz. Zawody odbyły się na terenie wydm śródlądowych, w kompleksie leśnym „Stawy Przysieckie”, o urozmaiconej rzeźbie.

Trenerem szkolnej drużyny orientereingu jest nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Macul.

Autor: Jan Macul, ZS w Złocieńcu