Piłkarze ręczni z kaliskiego Zespołu Szkół wicemistrzami województwa

Data wydarzenia: 29-03-2023

23 marca 2023 r. w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie odbyły się Zawody Regionalne w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Powiat drawski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, mistrzowie powiatu drawskiego.

W turnieju brali udział zawodnicy z czterech szkół: Zespołu Szkół RCKU w Wałczu, Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie, Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie i Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim.

Kaliscy zawodnicy prezentowali bardzo dobrą formę w kolejnym turnieju, pokonując zespoły z Wałcza i Stargardu. Musieli uznać wyższość tylko bardzo mocnej drużyny ze Szczecina. Tym samym zawodnicy Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim zajęli drugie miejsce w Zawodach Regionalnych w Piłce Ręcznej Chłopców w Szczecinie.

Trenerką zespołu jest nauczycielka wychowania fizycznego  Renata Effenberg-Nawrot.

Gratulujemy sukcesu i życzymy rozwoju sportowej pasji.

Autor: Renata Effenberg–Nawrot, ZS w Kaliszu Pom.