Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Turniej szachowy o mistrzostwo Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim

Turniej szachowy o mistrzostwo Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 30-03-2023

W dniach 27-28 marca 2023 r. w świetlicy internatu Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim został rozegrany Turniej szachowy o mistrzostwo Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim.

Do rywalizacji przystąpiło 18 graczy, którzy zostali podzieleni na trzy grupy sześcioosobowe. Organizatorem turnieju był wychowawca internatu i opiekun koła szachowego, Zbigniew Witek.

Dyrektor Maciej Rydzewski pierwszego dnia oficjalnie otworzył turniej życząc sukcesów i dobrych strategii wszystkim zawodnikom. Zgodnie z ustalonym regulaminem w grupie zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. Tempo gry wynosiło 10 minut na jednego zawodnika, czyli 20 minut na partię. W czasie rozgrywek eliminacyjnych rozegrano 45 pojedynków, które wyłoniły 6 najlepszych graczy, po dwóch z każdej grupy. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowali się: Grupa A: Jakub Nieczysty, Wiktor Dzieńkowski, Grupa B: Karol Janzen, Konrad Gadula, Grupa C: Kamil Krawecki, Michał Wyrzykowski.

Finały odbyły się w dniu 28 marca 2023 r. w kaliskim internacie i również rozegrane zostały w systemie „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji Szachowym Mistrzem Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim został Karol Janzen.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy wykazali się logicznym myśleniem i stosowaniem analitycznych strategii oraz doskonałą pamięcią. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom rozgrywek oraz rywalizację fair play.

Autor: Zbigniew Witek, ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona