Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolenie strzeleckie kadetów

Szkolenie strzeleckie kadetów

Data wydarzenia: 30-03-2023

28 marca kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół w Złocieńcu szkolili się na terenie koszar 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu w zakresie strzelania.

Pod okiem doświadczonych instruktorów z jednostki wojskowej zgłębiali tajniki musztry pododdziału z bronią, poznawali obsługę broni, zasady celowania i oddawania strzału, ćwiczyli składanie i rozkładanie broni, ładowanie i rozkładanie magazynków oraz sposoby przemieszczania się z karabinkami. Ponadto trenowali łączne czynności do strzelania na strzelnicy garnizonowej. Kadeci zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas strzelań.

Profesjonalny pokaz i objaśnienie poszczególnych elementów szkolenia bojowego służył opanowaniu umiejętności posługiwania się bronią. Duża dynamika akcji w czasie szkolenia strzeleckiego sprawiła, że cele zostały osiągnięte. Kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego LO w Złocieńcu znają obowiązujące komendy kierownika strzelania i potrafią właściwie reagować, przyjmując określone postawy i czynności określone procedurami.

Autor: Jan Macul, ZS w Złocieńcu
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona