Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konkurs języka angielskiego w kaliskim liceum

Konkurs języka angielskiego w kaliskim liceum

Data wydarzenia: 30-03-2023

W dniu 28 marca 2023 roku w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego FOX 2023 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Taki patronat zapewnia odpowiednio wysoki poziom testów, w których uczniowie wykazać się musieli wiedzą na temat gramatyki, słownictwa, wymowy, języka codziennego, polityki i innych zagadnień dotyczących krajów anglojęzycznych.

Ciekawym i wyróżniającym ten konkurs aspektem jest to, że w ramach przygotowań należało przeczytać wyznaczoną przez organizatorów pozycję światowej literatury anglojęzycznej  w formie uproszczonej.  W tegorocznej edycji konkursu uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję przeczytać  „Wielkie nadzieje” Charles’a Dickensa, zaś trzecio- i czwartoklasiści „Grona gniewu” Johna Steinbecka.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas pierwszych, drugich, trzeciej i czwartej. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora dyplomy za uczestnictwo, a wyniki ich zmagań poznamy pod koniec maja.

Już teraz gratulujemy chęci podejmowania wyzwań i poszerzania horyzontów.

Szkolną koordynatorką konkursu była Izabella Chojnacka, nauczycielka języka angielskiego.

Autor: Izabella Chojnacka, ZS w Kaliszu Pom.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona