„Nim będzie za późno” – konferencja poświęcona depresji u dzieci i młodzieży

Data wydarzenia: 31-03-2023

W środę 29 marca w siedzibie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej 2, odbyła się konferencja „Nim będzie za późno - depresja u dzieci i młodzieży” organizowana przez ZPE-T.

Patronat nad tym wydarzeniem objęło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty oraz Starosta Drawski. Podczas konferencji ponad stu uczestników wzięło udział w czterech wykładach poprowadzonych przez wybitnych specjalistów – dr Elżbietę Pieńkowską z Uniwersytetu Szczecińskiego, Violettę Południak, Martę Wołoszyn oraz Witolda Kędzierskiego ze Stowarzyszenia Profilaktyki i Terapii w Koszalinie Młodzi – Młodym.

Po wykładach przedstawicielki Centrum Zdrowia Psychicznego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpitalu Specjalistycznych MSWiA w Złocieńcu przybliżyły zakres działalności placówki, zachęcając gości do współpracy.

Następnie odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy w mniejszym gronie mieli okazję do zadawania pytań i poszerzenia wiedzy z zakresu depresji u dzieci i młodzieży oraz spojrzenia na ten problem z różnych stron.

W przerwie kawowej goście mieli okazję do zwiedzenia placówki ZPE-T i zapoznania się z jej działalnością.

Na konferencji obecni byli m. in. Bogusław Ogorzałek – Wicekurator Oświaty, Stanisław Cybula – Starosta Drawski, przedstawicielki Kuratorium w Wałczu Jolanta Będlin i Mariola Śmich oraz wielu innych znamienitych gości, których nie sposób wymienić tu z imienia i nazwiska.

Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Stowarzyszenia AMALA, działającego przy ZPE-T.

Autor: M. Owczarek, ZPE-T w Bobrowie