Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Żołnierze amerykańscy w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

Żołnierze amerykańscy w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 22-05-2023

W ramach współpracy anglistki z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim Magdaleny Łojek z Armią USA, w czwartek 18 maja 2023 r. odbyło się spotkanie młodzieży z native speakerami – żołnierzami amerykańskimi.

Magdalena Łojek z uczennicami i uczniami klas dwujęzycznych spotkała się z amerykańskimi przyjaciółmi. Celem zajęć  były ćwiczenia umiejętności komunikacji. Żołnierze US Army bardzo zaangażowali się w spotkanie. Rozmowy z młodzieżą jak zwykle dotyczyły różnic kulturowych. Dzięki temu uczestnicy spotkania wykorzystali okazję do zdobycia dodatkowej,  bezcennej wiedzy, jak zwyczaje i różnice kulturowe obu narodów. Obie strony mogły zadawać wiele nurtujących pytań w kameralnych warunkach, ponieważ rozmowy odbywały się w małych grupach. Była to także wspaniała okazja do sprawdzenia w praktyce umiejętności językowych przez młodzież.

Dziękujemy porucznikowi Beckerowi za możliwość spotkania żołnierzy z sił lądowych, ale także  sił powietrznych oraz sił kosmicznych z kaliską młodzieżą. Ogromne podziękowania należą się uczennicom i uczniom, którzy włożyli wiele serca i pracy w przygotowanie spotkania.

Autor: Magdalena Łojek, ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona