Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Paulina złotą medalistką

Data wydarzenia: 23-05-2023

Paulina Szczurko, kadetka klasy 3. Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w średniodystansowym (5 km) biegu na orientację.

Zawody odbyły się 20. maja w kompleksie leśnym „Piława” koło Bornego Sulinowa. Teren był bardzo wymagający z uwagi na pozostałości szeregu umocnień militarnych: dołów, transzei, okopów, wałów ziemnych, po obecności stacjonujących wojsk radzieckich. Kadetka wygrała rywalizację w ramach XI. rundy Mistrzostw Pomorza i Kujaw w BnO. W klasyfikacji generalnej na tym etapie współzawodnictwa w kat. K 18 jest zdecydowaną liderką.

Trener i opiekun szkolnej drużyny orienteeringu, Jan Macul również zdobył tytuł mistrza województwa w kategorii „nieco starszej”.

Autor: Jan Macul, ZS w Złocieńcu