Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Działamy prężnie! - doposażenie Stowarzyszenia "EDULICA" w sprzęt niezbędny do rozwoju organizacji

Działamy prężnie! - doposażenie Stowarzyszenia "EDULICA" w sprzęt niezbędny do rozwoju organizacji

Data wydarzenia: 26-05-2023

Stowarzyszenie "EDULICA" powstało w październiku 2022 roku przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku.

 

Ukierunkowane jest na działania z zakresu profilaktyki i działań promujących właściwe postawy społeczne skierowane do lokalnego społeczeństwa, szczególnie do dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie „EDULICA” aplikowało o środki na swój początkowy rozwój w ramach mikrodotacji i otrzymało środki finansowe w wysokości 5.000,00 zł. Projekt towarzyszący pozyskanej Mikrodotacji zakłada realizację działań na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Czaplinka.

Stowarzyszenie EDULICA w ramach pozyskanych środków na rozwój młodej organizacji pozarządowej dokonało zakupu sprzętu, który jest potrzebny do realizacji wielu działań na rzecz społeczeństwa lokalnego. Sprzęt służył już podczas happeningu przeciwko przemocy „Hejt boli”. Zakupiono przenośny głośnik z mikrofonami, dwa statywy do mikrofonów, trzy stoły cateringowe wraz z obrusami i 2 przedłużacze bębnowe. Kolejne działania, m. in. Dzień Dziecka, akcja „Bezpieczne wakacje”, są już w przygotowaniu. 

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Autor: Małgorzata Siluk, MOW w Czaplinku, koordynator projektu, Stowarzyszenie „EDULICA”
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona