Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kolorowo i radośnie – relacja z Dnia Otwartego Starostwa Powiatowego cz.1

Kolorowo i radośnie – relacja z Dnia Otwartego Starostwa Powiatowego cz.1

Data wydarzenia: 26-05-2023

W dniu 25 maja br. odbyły się obchody Dnia Otwartego Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim połączonego z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Uroczystość rozpoczął Starosta Drawski Stanisław Cybula, który wraz z Joanną Orzepowską, kierownikiem Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego zaprosił wszystkich uczestników do udziału w „Marszu Godności”. W marszu udział wzięły przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, samorządowcy, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu, stowarzyszenia, uczniowie szkół średnich oraz licznie przybyli mieszkańcy powiatu drawskiego. Następnie barwny korowód wyruszył z Placu Konstytucji pod Starostwo Powiatowe, gdzie czekały liczne atrakcje, zorganizowane przez firmę Vanessa Event. m.in. zamki dmuchane, bańki mydlane, animacje, malowanie buzi i wiele innych. Była także możliwość zwiedzenia budynku starostwa, w którym starosta oraz przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak opowiadali dzieciom o swojej pracy. Każdy odwiedzający mógł poczęstować się znakomitą zupą gulaszową przygotowaną przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim, a także wieloma innymi przysmakami znajdującymi się na stoiskach wystawowych. Przez cały dzień prowadzona była także loteria fantowa, a na zakończenie imprezy wśród wszystkich biorących w niej udział rozlosowano nagrody – przepiękne rękodzieła wykonane przez uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego w Drawsku Pomorskim z filią z Złocieńcu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku.
 
W ramach imprezy przygotowano atrakcyjny program artystyczny. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: Kapela Diabaz z Drawska Pomorskiego, Mielenczanki z Mielenka oraz ODNOWA, Kapela Fenix i LaBazuna z Czaplinka.  Wystąpiły także dzieci z ZPE-T w Bobrowie, przedszkolaki z Drawska Pomorskiego oraz Gudowa, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, uczestnicy z Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego w Drawsku Pomorskim z filią z Złocieńcu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku, Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie, Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, zespół taneczny Styl – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złocieńcu oraz reprezentantki Złocienieckiego Ośrodka Kultury – Wiktoria Waloryszak i Basia Smulczak. Przed widzami zaprezentowała się także Amelia Rusinek ze SP nr 3 w Złocieńcu oraz pięcioletnia Łucja Szalewicz z drawskiego przedszkola, która swoją osobowością podbiła serca publiczności. Całość tradycyjnie poprowadził Bartek Michalczyk.
 
Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy – Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny.
 
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!
 

 

Autor: Karolina Podolska, Wydział Rozwoju i Promocji
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona