Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Współpraca MOW ze środowiskiem lokalnym
06-06-2023

Współpraca MOW ze środowiskiem lokalnym

Data wydarzenia: 06-06-2023

Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku w maju aktywnie uczestniczyły w wydarzeniach na terenie Czaplinka.

Działania te odbywają się ramach współpracy ze szkołami i organizacjami, która na stałe wpisała się w działalność Ośrodka. 

Grupa wychowanek brała udział w II Rodzinnym Pikniku Ekologicznym odbywającym się na terenie Szkoły Podstawowej w Czaplinku przy ul. Słonecznej. Dziewczęta obsługiwały stanowisko gastronomiczne. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy, goście odwiedzający piknik mogli spróbować szaszłyków owocowych polanych czekoladą, gofrów i corn-dogów. Dzieci rozchwytywały przygotowaną watę cukrową i popcorn. 

Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wsparły także organizację Dnia Dziecka dla zawodników Akademii Piłkarskiej w Czaplinku. Najmłodsi zawodnicy rozsmakowywali się w wacie cukrowej i popcornie. Czas wydarzenia umilały animacje i bańki mydlane przygotowane przez wychowanki. Atrakcją dla dzieci i młodzieży był pokaz urządzeń zakupionych w ramach programu Laboratoria  Przyszłości. Uczestnicy mogli poznać zasady działania drukarki 3D oraz robotów Photon przeznaczonych do programowania. 

Włączanie wychowanek MOW-u w wydarzenia na rzecz lokalnego środowiska jest jedną z form działań edukacyjno-resocjalizacyjnych. Zaangażowanie dziewcząt  we współorganizowanie jest duże i sprawia im satysfakcję.

Autor: Małgorzata Siluk, MOW w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona