Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Warsztaty klas wojskowych z żołnierzami US Army w kaliskim Zespole Szkół
20-11-2023

Warsztaty klas wojskowych z żołnierzami US Army w kaliskim Zespole Szkół

Data wydarzenia: 20-11-2023

W środę, 15 listopada 2023 r. w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim żołnierze amerykańscy przeprowadzili warsztaty dotyczące wojskowości dla kadetów z klas wojskowych, uczestniczących w zajęciach z języka angielskiego wojskowego w ramach programu „How to be a Soldier”, realizo-wanego przez anglistkę Magdalenę Łojek.

Żołnierzami dowodził starszy sierżant sztabowy Will Smith.

Spotkanie było podzielone na dwie części – praktyczną oraz teoretyczną. Podczas pierwszej części uczniowie klas wojskowych i brali udział w prezentacji na temat obowiązków służbowych i ekwipunku żołnierzy amerykańskich. Kadeci mieli okazję ćwiczyć język angielski specjalistyczny. Druga część spotkania skierowana była, w bardzo przyjaznej atmosferze, na tory praktyczne. Uczniowie i żołnierze spędzili ponad godzinę na rozmowach oraz wspólnych ćwiczeniach fizycznych.

Kadeci przygotowali niespodziankę dla amerykańskich przyjaciół. Przeprowadzili warsztaty dla żołnierzy z języka polskiego. Młodzież nie tylko prowadziła spotkanie, ale także przygotowała słodki poczęstunek. Żołnierze mogli posmakować polskich specjałów - tradycyjnych ciast, przygotowanych przez uczniów.  Zajęcia teoretyczne  zakończyły się testem wiedzy dla żołnierzy.

Spotkanie nie tylko dostarczyło uczniom klas wojskowych bezcennej wiedzy, ale także sprawdziło ich umiejętności komunikacyjne. Z niecierpliwością oczekujemy  kolejnych spotkań z żołnierzami amerykańskimi.

Dziękujemy żołnierzom za życzliwość oraz profesjonalne przeprowadzenie warsztatów oraz uczniom za przygotowanie prezentacji, testów multimedialnych oraz pysznego poczęstunku.

 

Link do filmu ze spotkania

https://youtu.be/C9SysvRxc8U 

 

Autor: Magdalena Łojek, ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona