Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Bajkowo w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku
20-11-2023

Bajkowo w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku

Data wydarzenia: 20-11-2023

W czwartek, 16 listopada br., dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku, zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”.

Widownia zgromadzona w auli Ośrodka była wspaniała, bowiem na zaproszenie dziewcząt odpowiedziały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Czaplinku. Z kolei, premiera przedstawienia odbyła się 31 października, wtedy swoją obecnością zaszczycili aktorów najmłodsi widzowie Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Czaplinku. Aula MOW zamieniła się w piękną scenę teatralną. 

W zabawny i poruszający sposób, dziewczęta przedstawiły historię Kopciuszka, dziewczyny, która była upokarzana i wykorzystywana przez macochę i jej dwie córki. Kopciuszek nie przestał wierzyć w swoje marzenia. Z pomocą dobrej wróżki jej sumienność, dobroć i pokora zostały wynagrodzone. Jej sen zrealizował się, dziewczyna została żoną księcia i zamieszkała w zamku. Z bajki płynie odwieczna prawda, że nie wolno rezygnować ze swoich marzeń ani poniżać drugiego człowieka.

Wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie z zapartym tchem. Gra aktorska dziewcząt wzbudziła wśród najmłodszej publiczności duży podziw, nagrodzono je gromkimi brawami. Na zakończenie odbył się „Bal Kopciuszka”, w którym udział wzięły przedszkolaki.

Autor: A. Mróz, red. M. Siluk, MOW w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona