Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nauczycielki ZPE-T szkoliły się w Splicie
26-02-2024

Nauczycielki ZPE-T szkoliły się w Splicie

Data wydarzenia: 26-02-2024

Od piątku 16 lutego do czwartku 22 lutego 2024 r. grupa sześciu nauczycielek z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyła w szkoleniu „Special Needs Education” w chorwackim Splicie w ramach programu Erasmus+.

Tematyka zajęć dotyczyła głównie metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, edukacji włączającej, roli nauczyciela w procesie diagnostycznym i budowania relacji między uczniami a nauczycielem. 

Zajęcia były prowadzone zarówno przez praktyków – nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w edukacji włączającej, psychologów, socjopedagogów, jak i nauczycieli akademickich przygotowujących do pracy przyszłych nauczycieli. 

Wyjazd był okazją nie tylko do poszerzenia i usystematyzowania wiedzy, ale i wymiany doświadczeń – równolegle w tym samym ośrodku szkolili się m.in. nauczyciele z Włoch, Portugalii, Estonii, Rumunii, Norwegii i Francji, więc rozmowy na temat różnych systemów edukacji i rozwiązywania problemów były codziennością. 

Okazją do integracji było również zwiedzanie Splitu z erasmusową przewodniczką. Poznawanie historii tego niezwykłego miasta oraz degustacja lokalnych potraw pozwoliły jeszcze lepiej poznać kulturę i dalmacką gościnność. 

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Dziennym Domu Opieki i rozmowa z jego kierowniczką, która opowiedziała o pracy Ośrodka i oprowadziła kursantów pokazując poszczególne warsztaty terapii zajęciowej. 

Korzystając z pogody, ostatniego dnia, tuż po odebraniu certyfikatów, reprezentantki ZPE-T udały się na wycieczkę do Trogiru – urokliwego miasteczka z pięknymi wąskimi uliczkami, przystaniami oraz zapierającymi dech plażami. 

Autor: M. Owczarek, ZPE-T
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona