Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!
13-03-2024

Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!

Data wydarzenia: 13-03-2024

W najbliższy piątek, 15 marca, w Światowy Dzień Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów startuje z ogólnopolską kampanią społeczną. Celem jej jest ostrzeżenie przed fałszywymi inwestycjami, które uwiarygadniane są wizerunkami znanych osób bez ich wiedzy.

Każdy z nas może być kuszony reklamami inwestycji ukazywanych jako zyskowne, bez ryzyka – w waluty, kryptowaluty, weksle, akcje dużych firm, obligacje. Cyberoszuści wciąż tworzą nowe sposoby wyłudzania środków finansowych, doskonalą chwyty socjotechnicze i pułapki. Uważaj! Możesz wszystko stracić! Oszustwa inwestycyjne online są jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów cyberprzestępstw, generującym milionowe straty. Nie padnij ich ofiarą!

Zapoznaj się z akcją społeczną: Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!

Źródło: UOKiK

Autor: Monika Borek, Powiatowy Rzecznik Konsumentów