Starosta Drawski został powołany na doradcę MON
15-03-2024

Starosta Drawski został powołany na doradcę MON

Data wydarzenia: 15-03-2024

W dniu 11 marca br. minister obrony narodowej powołał Zespół Doradców Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. W skład zespołu wszedł starosta drawski, Stanisław Cybula.

Jak zostało podane na stronie internetowej ministerstwa - głównymi celami funkcjonowania zespołu będą: analiza problemów i potrzeb lokalnych społeczności w związku z obecnością jednostek wojskowych, kształtowanie propozycji wsparcia samorządów objętych aktywnością wojska oraz zbieranie i analiza oczekiwań społecznych dot. bezpieczeństwa, obronności i zarządzania kryzysowego.

W skład zespołu weszli m. in. przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz jednostek pomocniczych z terenów, na których znajdują się jednostki wojskowe. Jak podkreśla MON współpraca z samorządem to efekt działań kierownictwa resortu, które dostrzega istotną rolę jednostek lokalnych samorządów w kształtowaniu i budowaniu kompleksowego systemu bezpieczeństwa państwa. To ważny krok w stronę umacniania bezpieczeństwa i obronności Polski – również na poziomie lokalnym.

Źródło oraz zdjęcie - MON

Autor: Karolina Podolska, Wydział Rozwoju i Promocji