Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Turniej szachowy o wielkanocnego zająca
02-04-2024

Turniej szachowy o wielkanocnego zająca

Data wydarzenia: 02-04-2024

26 marca 2024 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się otwarty turniej szachowy dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem turnieju był UKS „Skoczek” Choszczno. W turnieju wzięło udział pięciu uczniów z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, uczestników działającego w szkole koła szachowego, które prowadzi Zbigniew Witek

Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim reprezentowali: Konrad Gadula, Jakub Nieczysty, Antoni Bejnarowicz, Bartosz Parada, Szymon Tuchelman. W turnieju uczestniczyło trzydziestu zawodników, którzy rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim. Tempo 5 minut plus 3 sekundy za posunięcie każdego zawodnika na zakończenie partii. Po prawie czterech godzinach gry okazało się, że dwóch uczniów Zespołu Szkół znalazło się na podium. Drugie miejsce zajął Konrad Gadula, a trzeci był Jakub Nieczysty. Miejsce ósme przypadło Antoniemu Bejnarowiczowi, a dziewiąty był Bartosz Parada. Szymon Tuchelman został sklasyfikowany na pozycji szesnastej. 

- Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla Konrada Gaduli, który po napisaniu matury próbnej z matematyki z bardzo dobrym wynikiem pojechał na turniej i powalczył o dobry wynik. Zachęcam uczniów klas I i II do udziału w zajęciach koła szachowego, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 16.00-18.00 – powiedział opiekun kaliskich szachistów Zbigniew Witek.

Autor: Zbigniew Witek, ZS w Kaliszu Pomorskim
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona