Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Akcja „Bezpieczne wakacje” w MOW w Czaplinku
14-06-2024

Akcja „Bezpieczne wakacje” w MOW w Czaplinku

Data wydarzenia: 14-06-2024

We wtorek, 11 czerwca br., wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku uczestniczyły w szeregu działań związanych z zachowaniem bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Ze względu na pogodę aktywności odbyły się na terenie MOW-u, a nie, jak wcześniej planowano, na plaży miejskiej. Mimo to udało się wykonać wszystkie zaplanowane działania. Dziewczęta zaprezentowały swoje prace, które wykonywały w ramach projektu „Bezpieczni w sieci”. Następnie funkcjonariusze Straży Miejskiej z Czaplinka przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpiecznego wypoczynku, udzielili także cennych rad jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych. To spotkanie cieszyło się wśród wychowanek zainteresowaniem, dziewczęta chętnie zadawały pytania strażnikom. Podziękowania płyną w stronę Burmistrz Czaplinka Katarzyny Szlońskiej-Getki za oddelegowanie pracowników do udziału w tej akcji profilaktycznej. 

Kolejną częścią spotkania było wspólne ognisko i poczęstunek przygotowany przez uczennice szkoły branżowej. Na zakończenie wychowanki MOW-u przygotowały plakaty, które przedstawiały zasady zachowania bezpieczeństwa podczas podróży, podczas wędrówek w górach, wypoczynku nad wodą czy korzystania z internetu. Było to wyjątkowo owocne spotkanie!

Autor: Małgorzata Siluk, MOW w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona