Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Twoja krew moje życie
14-06-2024

Twoja krew moje życie

Data wydarzenia: 14-06-2024

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa, obchodzonego 14 czerwca br., Starosta Drawski - Jacek Kozłowski wspólnie z Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych – Jolantą Banaszek oraz Joanną Dziurdz - referent w Wydziale, udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddziału Terenowego w Drawsku Pomorskim z najlepszymi życzeniami dla krwiodawców i życzeniami od włodarzy Powiatu Drawskiego.

Podczas spotkania obecny był personel medyczny na czele z dr n. med. Zygmuntem Andrzejem Romanowskim oraz jeden z krwiodawców. 

Przypomnijmy: Oddawanie krwi to forma bezinteresownego szerzenia dobra – dzięki niemu możliwe jest uratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka. Krew i jej składniki są niezbędne do ratowania życia pacjentów w szpitalach, podczas operacji, w leczeniu chorób przewlekłych, czy w sytuacjach nagłych. Krew potrzebna jest każdego dnia. Dlatego tak ważne jest wspieranie dobrowolnego, bezpłatnego krwiodawstwa, które jest fundamentem krwiolecznictwa.

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym, mimo rozwoju medycyny i techniki nie da się wyprodukować. 

Dlatego też jesteśmy wdzięczni wszystkim Honorowym Dawcom Krwi za ten szlachetny gest, jakim jest oddawanie krwi na rzecz potrzebujących. 

Autor: Joanna Dziurdz, Wydział Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona