Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczniowie odebrali nagrody i puchar
21-06-2024

Uczniowie odebrali nagrody i puchar

Data wydarzenia: 21-06-2024

We wtorek, 18 czerwca 2024 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów tematycznych dla dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego oraz podsumowanie i wręczenie pucharu przechodniego zwycięzcom Ligi Zachodniopomorskich Klas Mundurowych.

W wydarzeniu wziął udział m.in. Adam Patyk z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, który jest laureatem konkursu „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”. Gratulacje, nagrody i dyplom odebrał od organizatorów konkursu: Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pawła Palczyńskiego, Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie dr hab. Krzysztofa Kowalczyka oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie Katarzyny Królczyk.

W tegorocznej edycji Ligi Zachodniopomorskich Klas Mundurowych po zaciętej rywalizacji zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie, a wicemistrzostwo z ubiegłego roku obronili kadeci z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. 

Puchar przechodni młodzieży i opiekunowi ze zwycięskiej szkoły wręczyli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński, p. o. Szefa Ośrodka Zamiejscowego CWCR w Szczecinie ppłk dypl. Robert Czaczkowski oraz Maciej Rydzewski, Dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim, jako przedstawiciel organizatorów jednego z przedsięwzięć punktowanych w Lidze.

Celem Ligi Zachodniopomorskich Klas Mundurowych jest wyłonienie najlepszej w województwie szkoły ponadpodstawowej z klasami mundurowymi. Szkoły uczestniczące w Lidze zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej w trzech konkursach, dwóch organizowanych przez ZKO – Zachodniopomorskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, Turnieju Strzeleckim ZKO oraz organizowanych przez 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów, Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko i Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim, Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim.

Gratulujemy wicemistrzostwa kaliskim kadetkom i kadetom oraz ich opiekunom, którzy przygotowywali młodzież do udziału w zawodach – nauczycielom przygotowania wojskowego i historii: ppor. rez. Sylwestrowi Burdyńskiemu i ppor. rez. Konradowi Chwastkowi oraz mjr rez. Andrzejowi Kowalewskiemu

Autor: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim, fot. ZS KP, KO Szczecin
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona