Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Warsztaty „Dzielimy chleb – łączymy serca”
21-06-2024

Warsztaty „Dzielimy chleb – łączymy serca”

Data wydarzenia: 21-06-2024

17 czerwca br., Stowarzyszenie EDULICA, które działa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku, zorganizowało warsztaty pod nazwą: „Dzielimy chleb – łączymy serca”, na które zaproszono uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czaplinka.

Podczas spotkania wychowanki MOW wykorzystały wiedzę zdobytą podczas wyjazdu do gospodarstwa Juchowo Farm i wspólnie w uczestnikami WTZ-ów przygotowały pyszne chleby i chałki. Wykorzystano do wypieków różnego rodzaju mąki i ziarna. Praktyczna część warsztatów poprzedzona była prezentacją o zbożach „Od ziarenka do bochenka”. W czasie oczekiwania na wypiek smakołyków wspólnie wykonano gniotki z mąki ziemniaczanej i balonów – była to wspaniała zabawa integrująca wychowanki MOW z gośćmi. Uwieńczeniem warsztatów był wspólny posiłek z przygotowanego pieczywa – zapach świeżego chleba unosił się w całym budynku MOW. Każdy z gości otrzymał także własnoręcznie wykonaną chałkę. Było to owocne spotkanie dla obydwu stron. 

Stowarzyszenie EDULCA otrzymało MIKRODOTACJĘ w wysokości 7 tysięcy złotych na realizację projektu pn.: „Działamy prężnie i "wychodziMY z CIENIA" - nabieramy rozpędu!”. Działania są finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Projekt zakłada doposażenie Stowarzyszenia "EDULICA" w sprzęty i artykuły do organizowania działań o charakterze edukacyjnym, ekologicznym i integrującym oraz materiały, które będą promowały samo stowarzyszenie tam, gdzie się ono pojawi (logo, roll-up). Warsztaty wypieku chleba, poznanie zasad racjonalnego gospodarowania zasobami natury i przekazywanie tej wiedzy innym grupom społecznym pozwoli na szersze nawiązanie współpracy i wdrażanie właściwych postaw i działań, gdzie korzyści osiągnie każda ze stron.  

Koordynatorem projektu jest Małgorzata Siluk, nauczycielka MOW w Czaplinku i członek Stowarzyszenia EDULICA.

Autor: Małgorzata Siluk, MOW w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona