Budowa Stanicy Wodnej w Drawsku Pomorskim Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Powiat Drawski realizuje projekt “Budowa i utworzenie stanicy wodnej przy ul. Warmińskiej w Drawsku Pomorskim” w ramach operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Celem operacji jest utworzenie i budowa nowej infrastruktury turystycznej w miejscowości Drawsko Pomorskie.

Projekt zakłada budowę stanicy wodnej składającej się z wiaty z miejscem do siedzenia oraz miejscem na ognisko, pomostu na rzece Drawie oraz zagospodarowania terenu. Obecnie na terenie działki znajduje się infrastruktura edukacyjna (warsztaty PCKZiU, Internat), a część działki graniczy z korytem rzeki Drawy. Samo położenie obiektu jest także atrakcyjne turystycznie - znajduje się nieopodal Parku Chopina w Drawsku Pomorskim. Realizacja planowanego przedsięwzięcia wpłynie znacząco na poprawę wartości wizualnych terenu.  Obiekt będzie ogólnodostępny przez cały rok i będą mogli z niego korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy i turyści. Projektowany pomost będzie miał długość 4 m, szerokość 3m. Wiata z miejscami do siedzenia o powierzchni ok. 120m2.

Planowana data zakończenia projektu: 31.12.2023 r.

Przewidywana wartość całkowita projektu: 325 647,03 zł

Dofinansowanie: 189 231,00 zł