Wizyta partnerów z Niemiec
19-10-2021

Wizyta partnerów z Niemiec

Data wydarzenia: 19-10-2021

W dniach 14-17 października br. Powiat Drawski odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu Segeberg, która reprezentowana była przez: Clausa Peter Diecka – przewodniczącego Rady Powiatu Segeberg, Jana Petera Schrödera - starostę oraz Rüdigera Jankowskiego. Stronę polską reprezentowali: Urszula Ptak – przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, Mariusz Nagórski – wicestarosta, Waldemar Włodarczyk – etatowy członek zarządu, Zbigniew Dudor – członek zarządu oraz Katarzyna Szlońska - Getka – sekretarz powiatu.

Wizyta była okazją do porozmawiania na tematy samorządowe i wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach. W trakcie spotkań partnerzy dyskutowali o sprawach związanych z edukacją młodzieży, ochroną zdrowia, środowiska i klimatu, a także o uroczystych obchodach XX - lecia jubileuszu naszej współpracy, które zaplanowane zostały na przyszły rok.
W trakcie pobytu delegacja odwiedziła Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu, zwiedziła Muzeum Baroku w Siemczynie, Poligon Drawski oraz spotkała się z Zuzanną Sikorą, która prowadzi w Stawnie „Izbę pod Kasztanem” oraz z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskichw Kluczewie.

Tekst:
Agnieszka Brzeźniakiewicz