Stanisław Baliński Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pan Stanisław Baliński urodził się 5 marca 1950 r. w miejscowości Chycza. Pan S. Baliński to człowiek o wielkim sercu, poczuciu wartości człowieka i potrzeb ludzi potrzebujących pomocy. Wielokrotnie pomagał finansowo w przedsięwzięciach stowarzyszeń  w ich działaniach sportowych i kulturalnych, niejednokrotnie również gospodarczych. Wieś Darskowo korzysta ze świetlicy, którą dzierżawi i utrzymuje Pan S.Baliński. Pomagał finansowo zespołowi Darskowiacy. Remont kościoła w Darskowie
i Gronowie również w dużej mierze był finansowany przez Pana S.Balińskiego. Również remont kościoła w Złocieńcu. Wspomagał  finansowo działania Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Pomagał w różnych sprawach osobom z problemami.
Rozpoczęcie pracy zawodowej w rolnictwie w etapach:
1970-1972 - woj. koszalińskie pow. Słupski zastępca kierownika Gorzelni.
1972-1976 - Darskowo gmina Złocieniec jako kierownik Gorzelni.
1976-1994 – jako kierownik gospodarstwa rolnego Darskowo.
1994 - do chwili obecnej jako właściciel gospodarstwa rolnego Darskowo
Praca w Samorządzie Rolniczym od czasu powołania Izb Rolniczych tj. od 1995 roku, pełni funkcję członka, przewodniczącego Rady Powiatu Zachodniopomorskiej  Izby Rolniczej, członka Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.  Od 2019 roku do chwili obecnej delegat Krajowej Rady Izb Rolniczych. Radny Rady Miejskiej w Złocieńcu w latach 1994 r. - 1998; 1998 -2002 r. Odznaczony Odznaką Honorową za zasługi w rozwoju województwa koszalińskiego uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Koszalinie w 1984 r. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski w 1997 r. Odznaczony odznaką Zasłużony dla Rolnictwa przez Ministra Rozwoju Rolnictwa i Wsi w 2004r. Odznaczony Srebrną Odznaką Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego uchwałą Zarządu Zachodniopomorskiego w 2010 r. Odznaczony odznaką Honorowy Zasłużony dla Rolnictwa w 2014 r. Odznaczony zasłużony dla Samorządu Rolniczego przez Krajową Radę Izb Rolniczych w 2016r. Odznaczony Srebrną odznaką zasłużony dla Samorządu Rolniczego przez Krajową Radę Izb Rolniczych w 2021 r.
 
Tytuł nadany uchwałą Rady Powiatu Drawskiego nr XLII/278/2021 z dnia 17 grudnia 2021 r.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona