Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Turniej FIFA w kaliskim Zespole Szkół
07-06-2023

Data wydarzenia: 07-06-2023

Czwartek 1 czerwca 2023 r. upłynął w kaliskim Zespole Szkół pod znakiem e-sportowej rywalizacji. Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny turniej gry FIFA. Mistrzem szkoły został Wojciech Kokorzycki z klasy 2 technikum.

Gra FIFA jest popularną symulacją piłki nożnej wydaną przez firmę Electronic Arts. W całodniowej rywalizacji przed telewizorem na szkolnym holu wzięło udział łącznie 16 zawodników z liceum i technikum. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym.                    Na drugim miejscu, za Wojciechem Kokorzyckim uplasował się Piotr Kuźmicz z klasy 3c LO. Trzecie miejsce zajął Kasjan Kruk z klasy 2 TI.

Organizatorami turnieju byli Grzegorz Owczarek i Bartłomiej Dyc oraz opiekun samorządu Zbigniew Jarząbek

Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły Maciej Rydzewski wręczył zwycięzcom upominki  i nagrody. Pogratulował również uczestnikom turnieju zaangażowania i rywalizacji w duchu fair play, a organizatorom świetnego pomysłu i bardzo dobrego przygotowania zawodów. Warto podkreślić, że była to już druga edycja szkolnego turnieju gry FIFA.

Autor: Grzegorz Owczarek, Maciej Rydzewski, ZS w Kaliszu Pomorskim