Transport na życzenie Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 
 
 
 
 
W Gminie Wierzchowo od 8 sierpnia 2022 r. realizowany jest roczny projekt pilotażowy pn. ,,Transport na życzenie w Gminie Wierzchowo Powiat Drawski’’.
Mieszkańcy Gminy Wierzchowo oraz osoby zainteresowane mogą  zamówić usługę transportu pomiędzy miejscowościami w Gminie Wierzchowo oraz do wybranych przystanków w Złocieńcu i Czaplinku (m.in. PKS, PKP). Kursy odbywają się w dni powszednie od 6:00 do 22:00 oraz w weekendy od 9:00 do 20:00 (oprócz dni świątecznych).
Przejazd można zamówić dzwoniąc do dyspozytorni, która znajduje się w Wydziale Inwestycji, w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim (czynna od poniedziałku do piątku oprócz dni świątecznych, w godzinach od 7:00 do 19:00), tel. 519 458 789 lub przez bezpłatną dedykowaną aplikację mobilną Blees.  
W ramach inicjatywy Catching – Up Regions 3 zespół ekspertów z Polski i zagranicy, pod przewodnictwem Banku Światowego przeprowadził analizę istniejącego transportu publicznego na terenie województwa zachodniopomorskiego pod kątem dostępności transportowej, poziomie proponowanych usług i populacji potencjalnych beneficjentów w celu eliminacji istniejących luk, czyli tzw. „białych plam transportowych”. Na podstawie powyższej analizy powstał szczegółowy raport identyfikujący poważny problem wykluczenia komunikacyjnego na terenie 6 gmin, w tym gminy Wierzchowo w powiecie drawskim. W ramach inicjatywy zaproponowano wdrożenie unikalnego  projektu pilotażowego „Transport na życzenie – DRT”. Powiat Drawski, jako Lider projektu wraz z Partnerem Gminą Wierzchowo rozpoczął intensywne działania w celu wdrożenia nowej usługi zapewniającej zwiększenie dostępności komunikacyjnej i wypełniającej lukę w publicznym transporcie zbiorowym. W Województwie Zachodniopomorskim projekt realizowany jest jedynie na terenie gminy wierzchowo (Powiat Drawski) oraz gminy Golczewo  i Międzyzdroje (Powiat Kamieński).
Transport na życzenie to pilotażowy projekt realizowany przez Powiat Drawski w partnerstwie  z Gminą Wierzchowo, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.
Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych i  poprzez zmniejszenie wykluczenia transportowego mieszkańców gminy Wierzchowo.
Wartość projektu: 392 409,75 zł.
Dofinansowano ze środków RPO: 372 789,25 zł.
 
 
 
 
 
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona