Imprezy w powiecie Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Henrykowski Jubileusz
01-07-2013

Henrykowski Jubileusz

Data wydarzenia: 01-07-2013

W dniach 5 -7 lipca 2013 roku odbędzie się już 10 Edycja Henrykowskich Dni w Siemczynie, które zakończą się uroczystą Mszą św. w niedzielę o godz. 1200. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz obchodów XV- lecia Powiatu Drawskiego.

Impreza organizowana pod honorowym patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Burmistrza Czaplinka Adam Kośmidra, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie Ewę Stanecką, Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa Paulinę Florjanowicz oraz Dyrektora Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie Cezarego Nowakowskiego.

Przypomnijmy:

w tym roku mija 15 lat od ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce. Z tego względu Powiatu Drawski zaplanował szereg działań podsumowujących ten istotny jubileusz.

Zgodnie z zasadą subsydiarności powiaty przejęły te zadania, których zasięg i zakres przekracza możliwości gmin. Zadaniem powiatu jest np. rejestracja i aktywizacja bezrobotnych. Wynika to ze specyfiki rynku pracy - miejsca pracy dla mieszkańców jednej gminy mogą być tworzone w gminie sąsiedniej, stąd koordynację działań powierzono administracji ponadgminnej. Analogicznie przedstawia się sytuacja w sferze edukacji. Kompetencje powiatu obejmują szkoły ponadgimnazjalne oraz niektóre szkoły specjalne. Powiat zajmuje się również m.in. szeroko rozumianą pomocą rodzinie i pomocą społeczną, promocją i ochroną zdrowia, drogami powiatowymi, bezpieczeństwem publicznym, ochroną przeciwpożarową, ochroną praw konsumenta, administracją architektoniczno - budowlaną, geodezją i kartografią, rejestracją pojazdów i wydawaniem dokumentów prawa jazdy, ochroną środowiska, kulturą, kulturą fizyczną i turystyką. Powiat prowadzi także szeroko zakrojoną współpracę z organizacjami pozarządowymi, zlecając im różnorodne zadania publiczne do wykonania.

Piętnasta rocznica funkcjonowania obchodzona jest przez wszystkie powiaty w Polsce. Powiat Drawski wkroczył w ten okres szczególnie dumny: ZAJĄŁ I MIEJSCE W KRAJU w najważniejszym rankingu samorządowym, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich (w kat. do 60 tys. mieszkańców).

O wszystkich imprezach odbywających się w ramach obchodów jubileuszu XV-lecia Powiatu Drawskiego będziemy informować na bieżąco.

poniżej zamieszczamy szczegółowy plan organizowanego wydarzenia.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona